Jak prawidłowo pielęgnować kołdrę, aby zachować jej czystość i trwałość?

Właściwa higiena snu jest kluczowa dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Dzięki niej jakość naszego odpoczynku ulegnie znacznej poprawie. Z tego powodu powinniśmy dbać o wszystkie akcesoria sypialniane znajdujące się w miejscu relaksu. Regularne pranie kołdry zdecydowanie poprawi jakość odpoczynku i sprawi, że po nocy będziemy bardziej wypoczęci. Jak robić to prawidłowo?

Czysta kołdra- poprawa jakości odpoczynku

Zachowanie właściwej czystości w miejscu przeznaczonym na sen może znacznie wpłynąć na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Wyprana odpowiednio kołdra zapewnia uczucie świeżości, które jest przyjemne szczególnie latem. Komfort snu jest dzięki temu znacznie wyższy, przyczyniając do poprawy nastroju w ciągu dnia. Budzimy się więc z większą chęcią do działania i lepszą motywacją. Częste pranie kołdry pozwala lepiej utrzymać jej puszystość i miękkość. Umożliwia także redukcję wszelkich alergenów, które mogłyby skutecznie zakłócić sen osobom zmagającym się z alergiami. Zachowanie higieny wiąże się również z mniejszą ilością bakterii, wirusów oraz pleśni gromadzących się na powierzchni kołdry. W ten sposób profilaktycznie dbamy o nasze zdrowie.

 

Dokładność- podstawa odpowiedniej higieny

Pielęgnacja kołdry powinna przede wszystkim opierać się na dokładności. Do zachowania odpowiedniej higieny kluczowa jest regularność prania. Powinno się ono odbywać średnio co 6 miesięcy. Jeśli jednak mamy problem z alergiami, najlepiej zmniejszyć ten okres do 3 lub 4 miesięcy. Kołdry zwykle stworzone są z materiałów syntetycznych. Występują także wersje puchowe. Obydwa modele można jak najbardziej prać w pralce. Zadbać należy tylko o ustawienie właściwego trybu, który będzie delikatny. Temperatura prania najczęściej powinna wynosić około 30 lub 40 stopni Celsjusza. Warto też unikać silnych detergentów do czyszczenia produktu. Kluczowe jest także działanie według specyficznych instrukcji producenta, dzięki którym w pełni zachowamy właściwą higienę kołdry.

 

Ochrona i przechowywanie

Niezwykle ważne jest również właściwe przechowywanie kołdry oraz jej ochrona. Najprostszym na nią sposobem jest używanie poszewek. Powinny one składać się z naturalnych materiałów, dzięki czemu zapewnią optymalną temperaturę i nie będą podrażniać skóry. Są one bardzo proste do zdjęcia i wyprania, przez co nie utrudniają nam zachowania prawidłowego środowiska snu. Tak zwane kołdry sezonowe lub inne, których nie używamy przez dłuższy czas, powinny być właściwie przechowywane. Najlepiej, by miejsce to było odpowiednio suche i przewiewne. Specjalne pokrowce z naturalnych materiałów uniemożliwią rozwój roztoczy i różnych bakterii na czas braku użytku produktu. Dodatkowa wentylacja i wietrzenie kołdry doda jej wyjątkowej świeżości i poprawi stan jej higieny.

Pamiętajmy, jak ważna jest higiena zachowywana w łóżku. Wszystkie akcesoria sypialniane powinny być właściwie wyselekcjonowane, by uczynić sen optymalnym i zdrowym. Kołdry, poduszki oraz materac należy stale czyścić. W ten sposób zniwelujemy rozwój bakterii, roztoczy oraz pleśni, które mogą zakłócać nasz odpoczynek i powodować różne choroby.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + jedenaście =